alex_oleynik (alex_oleynik) wrote,
alex_oleynik
alex_oleynik

Изменены ставки единого налога

АКТУАЛЬНО!

Опять из рассылки налоговой.

Увага!

З 1 січня 2014 року для платників І та ІІ груп змінюється розмір  внесків єдиного податку


Відповідно до пункту 293.1 статті 293 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) фіксовані ставки єдиного податку для платників єдиного податку першої та другої груп встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2013 рік” мінімальна заробітна плата з 1 грудня 2013 року встановлена у розмірі 1218 грн. Відповідно до підпункту 4 пункту 2 статті 41 Бюджетного кодексу України до набрання чинності законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період у поточному бюджетному періоді мінімальна заробітна плата застосовується у розмірі, що діяв у грудні попереднього бюджетного періоду.

У зв’язку з вищевикладеним, у 2014 році платникам єдиного податку першої і другої груп необхідно розраховувати та сплачувати щомісячні авансові внески виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 1218 грн.

Наприклад:


 1. по платникам І групи зі ставкою 8% щомісячні авансові внески будуть складати 97,44 грн. (1218*8%);


 2. по платникам ІІ групи зі ставкою 20% щомісячні авансові внески будуть складати 243,60 грн. (1218*20%).


Відповідно до пункту 295.1 статті 295 ПКУ платникам єдиного податку І та ІІ груп необхідно сплачувати єдиний податок щомісяця шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Пунктом 122.1 статті 122 ПКУ за несплату (неперерахування) фізичною особою  платником єдиного податку першої та другої групи авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, передбачено накладання  штрафу у розмірі 50 відсотків обраної ставки єдиного податку.

Також, звертаємо увагу, що з 01.01.2014 року відповідно до пункту 299.10 статті 299 ПКУ реєстрація платником єдиного податку за рішенням контролюючого органу може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку  у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом  двох послідовних кварталів.

ДПІ у м. Краматорську

Tags: Единый налог, Краматорск, налоговая. ставки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments